Arlington Travel Basketball (ATB) is a member of the Fairfax County Youth Basketball League (FCYBL). Girls and boys residing in Arlington are eligble to play on a ATB team; non-Arlington residents are ineligible.

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 02/03/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS rear gym 7:30p 8:45p  >Boys' Teams> Springfield B7-3 Kelly Game Boys 7th Grade - Parker/Len   MP 
 Tue 02/04/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Arlington, Arlington, Dorothy Hamm  7:00p 8:00p  >Boys' Teams> Boys 7th Grade - Shelley Practice    HT 
 Wed 02/05/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Arlington, Kenmore MS court 1 7:10p 8:20p  >Boys' Teams> Boys 7th Grade - Shelley Practice    HT 
Chantilly, Lunsford Middle (N) 6:15p 7:30p  >Boys' Teams> South Loudoun B7-1 Webb- Game Boys 7th Grade - Shelley from 1-8  GS 
Falls Church, Jackson MS rear gym 8:45p 10:00p  >Girls' Teams> Girls 7th Grade - Broyles Game South Loudoun G7-2 McGovern   CB 
 Thu 02/06/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 6:45p 8:00p  >Boys' Teams> Lee Mt. Vernon B6-3 Stewart Game Boys 6th Grade - Nettles from 1-18  JN 
Falls Church, Jackson MS rear gym 6:15p 7:30p  >Boys' Teams> Herndon B6-2 Jones Game Boys 6th Grade - Ghariani from jan 4/5  IJS 
 Sat 02/08/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Hayfield-HS-#1 (S) 3:15p 4:30p  >Boys' Teams> Boys 8th Grade - Maher Game Lee-Mt. Vernon B8-2 Bosley   JB 
4:30p 5:45p  >Boys' Teams> Fort Hunt B8-2 Forti Game Boys 8th Grade - Ballard from jan 4/5   
7:00p 8:15p  >Boys' Teams> South Loudoun B7-2 Ackley Game Boys 7th Grade - Remedios lost Annandale    
Arlington, Dorothy Hamm (Woodlawn) 9:00a 10:15a  >Girls' Teams> Girls 5th Grade - Lomas Game Burke G5-2 Rose    
10:15a 11:30a  >Boys' Teams> BRYC B5 -3 Sharma Game Boys 5th Grade - Perkins   MP 
11:30a 12:45p  >Girls' Teams> Girls 5th Grade - McRae Game Vienna G5-1 KORMAN   DM 
12:45p 2:00p  >Boys' Teams> Boys 6th Grade - Lowen Game Burke B6-1 Rapoza lost James Lee    
2:00p 3:15p  >Boys' Teams> Boys 5th Grade - Sadaka Game SYA B5 -1 O-Connor   VS 
3:15p 4:30p  >Girls' Teams> Girls 7th Grade - Broyles Game BRYC G7-2 OConnor from 1-7   
Clifton, Liberty MS-#1(N) 11:30a 12:45p  >Boys' Teams> Boys 6th Grade - Ghariani Game Gainesville B6-2 Murray    
Falls Church, Baileys Comm Ctr 2:15p 3:30p  >Boys' Teams> Baileys B6-3 J. Smith Sr Game Boys 6th Grade - Nettles    
 Sun 02/09/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Hayfield-HS-#1 (S) 1:15p 2:30p  >Boys' Teams> Boys 7th Grade - Remedios Game CYA B7-2 Utterback   MU 
3:45p 5:00p  >Boys' Teams> Boys 6th Grade - Lowen Game Lee District B6-1 Diffenbach from 1-23   
Annandale, Annandale HS-#1 1:15p 2:30p  >Boys' Teams> BRYC B8-2 Thomas Game Boys 8th Grade - Maher    
5:00p 6:15p  >Boys' Teams> Boys 8th Grade - Davis Game Annandale B8-1 Nelson lost Lee  D N 
Annandale, Annandale HS-#2 12:00p 1:15p  >Girls' Teams> Girls 7th Grade - Broyles Game CYA G7-2 Francis   CB 
Arlington, Dorothy Hamm (Woodlawn) 12:00p 1:15p  >Girls' Teams> Fort Hunt G6-1 Loving Game Girls 6th Grade - Piacenza   ZM 
1:15p 2:30p  >Girls' Teams> BRYC G6-2 Dudley Game Girls 6th Grade - DeCou   JS 
2:30p 3:45p  >Girls' Teams> Girls 5th Grade - McRae Game Great Falls G5-1 Nitowski   DM 
3:45p 5:00p  >Boys' Teams> Boys 5th Grade - McLean Game CYA B5 -2 Martin   JM 
5:00p 6:15p  >Girls' Teams> Girls 5th Grade - Lomas Game Vienna G5-2 KONSTAS    
Chantilly, Westfield HS-#1 (N) 1:15p 2:30p  >Boys' Teams> Burke B6-2 Buttrey Game Boys 6th Grade - Ghariani    
Falls Church, Jackson MS rear gym 2:30p 3:45p  >Boys' Teams> Boys 5th Grade - Perkins Game FPYC B5 -3 Davis   MD 
Haymarket, Battlefield HS #2 (N) 2:45p 4:00p  >Boys' Teams> Boys 5th Grade - Sadaka Game Gainesville B5 -1 Ly   VS 
Lorton, South County MS - Main 12:00p 1:15p  >Boys' Teams> Burke B7-3 DiSilvestro Game Boys 7th Grade - Parker/Len   MP 
Springfield, West Springfield-#2(S/C) 2:15p 3:30p  >Girls' Teams> Girls 7th Grade - Eisenberg Game Burke G7-1 Wyant   AE 
4:45p 6:00p  >Girls' Teams> Girls 8th Grade - Scarcella Game Burke G8-2 Byrne   MB 
Springfield, West Springfield-Main 1:00p 2:15p  >Girls' Teams> Girls 8th Grade - Abundo Game CYA G8-1 McConnell   PM 
2:15p 3:30p  >Boys' Teams> Boys 7th Grade - Shelley Game CYA B7-1 Cubbage   AC