Arlington Travel Basketball (ATB) is a member of the Fairfax County Youth Basketball League (FCYBL). Girls and boys residing in Arlington are eligble to play on a ATB team; non-Arlington residents are ineligible.

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Tue 02/11/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Arlington, Arlington, Dorothy Hamm  7:00p 8:00p  >Boys' Teams> Boys 7th Grade - Shelley Practice    HT 
 Wed 02/12/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Arlington, Kenmore MS court 1 7:10p 8:20p  >Boys' Teams> Boys 7th Grade - Shelley Practice    HT 
 Thu 02/13/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS rear gym 8:45p 10:00p  >Girls' Teams> McLean G7-2 Mendenhall Game Girls 7th Grade - Broyles from 1-18  CB 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 8:00p 9:15p  >Boys' Teams> Boys 7th Grade - Parker/Len Game Herndon B7-3 Passmore from 1-18  JP 
 Sat 02/15/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 4:30p 5:45p  >Boys' Teams> Boys 6th Grade - Ghariani Game Annandale B6-2 Hwang from 1-18   
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#2(S) 5:45p 7:00p  >Boys' Teams> BRYC B6-1 Gonzalez Game Boys 6th Grade - Lowen   ML 
Arlington, Dorothy Hamm (Woodlawn) 9:00a 10:15a  >Girls' Teams> Burke G5-2 Price Game Girls 5th Grade - Lomas    
10:15a 11:30a  >Boys' Teams> Boys 5th Grade - Perkins Game Turnpike B5 -3 Syron   JP 
11:30a 12:45p  >Girls' Teams> Gainesville G7-2 Naples Game Girls 7th Grade - Broyles moved off Superbowl  CB 
12:45p 2:00p  >Girls' Teams> Baileys CC G8-2 Hudson Game Girls 8th Grade - Scarcella no baileys cc  MS 
2:00p 3:15p  >Boys' Teams> Boys 6th Grade - Nettles Game Great Falls B6-3 Britt schedule error   
3:15p 4:30p  >Girls' Teams> Burke G6-1 Coutinho Game Girls 6th Grade - Piacenza from 1-18  ZM 
Clifton, Liberty MS-#1(N) 4:30p 5:45p  >Boys' Teams> BRYC B5 -2 Mayes Game Boys 5th Grade - McLean from 1-18  JM 
Falls Church , Mary Ellen Henderson MS 3:15p 4:30p  >Girls' Teams> Fort Hunt G7-1 Heiner Game Girls 7th Grade - Eisenberg from 1-18  AE 
Vienna, James Madison HS-Main(N) 5:45p 7:00p  >Boys' Teams> Boys 8th Grade - Ballard Game South County B8-2 Matthews    
 Sun 02/16/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Edison HS - Aux 2:30p 3:45p  >Girls' Teams> Gainesville G5-1 Johnson Game Girls 5th Grade - McRae   DM 
Alexandria, Mount Vernon HS #1 12:45p 2:00p  >Boys' Teams> Fort Hunt B5 -1 Zippel Game Boys 5th Grade - Sadaka   VS 
Annandale, Annandale HS-#1 5:00p 6:15p  >Boys' Teams> Manassas Park B6-1 Gaskins Game Boys 6th Grade - Lowen   SG 
Annandale, Annandale HS-#2 3:45p 5:00p  >Girls' Teams> BRYC G7-2 OConnor Game Girls 7th Grade - Broyles   CB 
Arlington, Dorothy Hamm (Woodlawn) 12:00p 1:15p  >Boys' Teams> McLean B8-1 Tallent Game Boys 8th Grade - Davis    
1:15p 2:30p  >Boys' Teams> Boys 8th Grade - Maher Game Boys 8th Grade - Ballard   JB 
2:30p 3:45p  >Boys' Teams> BRYC B7-1 Aquil Game Boys 7th Grade - Shelley   HT 
3:45p 5:00p  >Boys' Teams> Burke B5 -2 Mayernik Game Boys 5th Grade - McLean   JM 
Chantilly, Westfield HS-#2 (N) 12:00p 1:15p  >Boys' Teams> Boys 6th Grade - Nettles Game Turnpike B6-3 Ours   LO 
Falls Church, Jackson MS rear gym 2:30p 3:45p  >Boys' Teams> Fort Belvoir B5 -3 Hunter Game Boys 5th Grade - Perkins   JP 
Springfield, Lee HS-Aux (S) 1:15p 2:30p  >Girls' Teams> Girls 6th Grade - Piacenza Game CYA G6-1 Kang   MK 
2:30p 3:45p  >Girls' Teams> Girls 6th Grade - DeCou Game Springfield G6-2 Marshall    
Springfield, West Springfield-#2(S/C) 1:00p 2:15p  >Girls' Teams> Burke G7-1 Seay Game Girls 7th Grade - Eisenberg   AE 
Springfield, West Springfield-Main 1:00p 2:15p  >Girls' Teams> Burke G8-1 Edwards Game Girls 8th Grade - Abundo   MM